• Home
  • News
  • Reklama wśród znajomych: Social media marketing

Reklama wśród znajomych: Social media marketing

No dobrze. Założyłeś fanpage firmy na fb, zrobiłeś całkiem niezły layout, zaprosiłeś wszystkich znajomych. Co dalej? Tu wkracza social media marketing.

Po pierwsze: zapamiętaj, że facebook nie jest narzędziem stricte sprzedażowym. Dlaczego? Jeśli Twoja działalność nie jest związana z wypuszczaniem coraz to nowszych usług/produktów, które mógłbyś tam prezentować, to kompletnie bez sensu jest co chwila klepać posty zawierające ofertę – może to przynieść skutek odwrotny od zamierzanego, ludzie zarzucani niepotrzebnymi postami odlajkują Twój fanpage.

Nadrzędnym celem social media marketingu nie jest doprowadzenie do zawarcia transakcji sprzedaży, ale kreowanie wizerunku marki w świadomości odbiorców. 

Po drugie: przekaz reklamowy musi być spersonalizowany. I to nie tylko pod kątem analizy targetu („kim są nasi potencjalni klienci?”) ale także pod kątem analizy profilu samej marki („kim jesteśmy? Skąd przyszliśmy? Dokąd zmierzamy?” 😉 ). NIE UDAWAJ. Posty w mediach społecznościowych mają krótką formę, więc łatwo wykryć, że ktoś próbuje pisać językiem, jakiego nie używa. Więcej o tym, jak napisać skuteczny post pisaliśmy już na przykład tutaj

Po trzecie: nie próbuj każdym wpisem/zdjęciem/filmem zapewniać wszystkich, że jesteś najlepszy na rynku, jedyny, niepowtarzalny i niezastąpiony. Internet szybko będzie starał Ci się udowodnić, że wcale tak nie jest. Ten rodzaj content marketingu, który narodził się w latach 20 ubiegłego stulecia, nie działa w przestrzeni interaktywnej, jaką jest Sieć. Co więcej: dziś większość ludzi wcale nie oczekuje, że będziesz nieskazitelny. Wystarczy, że serwujesz przyzwoity produkt/usługę w przyzwoitej, dostępnej cenie i utrzymasz kontakt z klientelą.

Przyznajemy, social media marketing nie należy do najłatwiejszych, ale sprawnie i rozsądnie prowadzony może zdziałać cuda i nie tylko zwiększyć liczbę odbiorców przekazu danej marki, ale także – a może przede wszystkim – umocnić relacje z aktualnymi klientami.

Jeśli nie jesteś pewien, jak prowadzić fanpage  w mediach społecznościowych – napisz na hello@8bteam lub przyjdź na Łąkową 11 (Łódź). Poczęstujemy Cię kawą i pomożemy odnaleźć się w social media:)

A teraz: keep scrollin’!