• Home
  • News
  • 7 grzechów głównych SEO copywriterów.

7 grzechów głównych SEO copywriterów.

Każdemu, zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu SEO copywriterowi zdarzają się mniejsze lub większe błędy. Oto lista 7 najczęściej popełnianych.
  1. Niepoprawna składnia. To bardzo popularny błąd. Często copywriterzy wstawiają słowa kluczowe nie patrząc jaki jest sens zdania. Takie działanie prowadzi do tworzenia niepoprawnych tekstów, które źle się czyta.
  2. Natłok słów kluczowych. Słowa kluczowe są bardzo ważne w SEO copywritingu, ale w równej mierze chodzi tu o ich jakość, a nie tylko o ilość; powciskane byle jak w co drugie zdanie nie tylko wpłyną negatywnie na jakość tekstu, ale i Google możne uznać takie treści za mocno podejrzane (i traktować jak spam).
  3. Teksty nie na temat. Łatwiej jest wrzucić słowa kluczowe z własnej branży do tekstu zupełnie z nią niezwiązanego, zyskujemy wtedy więcej wejść, bo konkurencja jest mniejsza. Jest to jednak działanie krótkowzroczne. Klient po otworzeniu strony zupełnie niezwiązanej z tym czego szukał od razu straci zainteresowanie. W dalszej perspektywie stracimy więcej klientów niż ich zyskamy.
  4. Brak słów kluczowych w tytułach i podtytułach tekstów. Jeżeli słowa kluczowe pojawiają się tylko w samej treści, a nie są w jakiś sposób wyróżnione, sami sobie szkodzimy. Nie chodzi o to, aby tytuły były nimi przesycone, ale aby słowa kluczowe wyglądały w nich naturalnie, a nie były sztucznie w nie wtłoczone.
  5. Powtarzanie tych samych tekstów. Ctrl+C i Ctrl+V to nie jest rozwiązanie. Niestety jeszcze niektórzy copywriterzy je stosują. W przypadku stron www umieszczają na każdej zakładce ten sam tekst.
  6. Brak synonimów. Jeżeli tekst ma być bardzo nasycony słowami kluczowymi, nie trzeba używać ich w każdym zdaniu – można śmiało zastępować je odpowiednimi synonimami. Spełniają one to samo zadanie, co słowa kluczowe, a i wyszukiwarki pokazują lepsze wyniki.
  7. Zbyt długie teksty: w długości poszczególnych treści trzeba się kierować zasadą „złotego środka”: w zbyt krótkim tekście nie da rady zawrzeć wszystkich najważniejszych informacji, za długi z kolei będzie zniechęcał do czytania.