Manekiny też mają „duchy”

A konkretnie chodzi o zdjęcia „duchy” odzieży, które wyglądają jakby ktoś był w nie ubrany, lecz nikogo nie widać. Zdjęcia wykonywane są na manekinach, których sylwetki się usuwa i zostaje sam kształt – stąd nazwa  „duch”. Jest to najtrudniejszy sposób fotografowania ubrań, ponieważ wiąże się z wykonaniem kilku zdjęć, które następnie trzeba połączyć w programie graficznym np. w Photoshopie.

Manekiny-tez-maja-duchy- 8BTeam

Jak powstaje „duch”?

Normalnie żeby powstał „duch” wystarczą dwa zdjęcia. Jedno z przodu oraz drugie z ubraniem wywiniętym na lewą stronę. Wtedy te części, które nie są widoczne na pierwszym zdjęciu, jak wnętrze karku oraz rękawów można dodać później w programie.  Ważne jest żeby zdjęcia były zrobione z tej samej perspektywy oraz w identycznym oświetleniu, bo to bardzo ułatwia późniejszy montaż.  Zdarza się i tak, że zdjęć trzeba wykonać więcej np. w przypadku ubrań, gdzie pojawiają się ramiączka lub gdy ubranie ma niesymetryczny krój.

Gdy wszystkie elementy ubrania są już połączone i „duch” nabrał przezroczystości można przejść do dalszej jego obróbki. Teraz szparujemy zdjęcie, czyli wycinamy „ducha” z tła. Poprawiamy kolorystykę, wyrównujemy wszystkie nierówności w ułożeniu ubrania i gotowe.

Potrzebujesz „duchów”? Zgłoś się do Nas.