Jak Cię widzą tak Cię piszą – o portretach biznesowych

Jak-Cie-widza-tak-Cie-pisza-o-portretach-biznesowych-2- 8BTeamJak-Cie-widza-tak-Cie-pisza-o-portretach-biznesowych-8BTeam

Pierwsze wrażenie w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Wbrew naszej woli jesteśmy oceniani po tym, jak wyglądamy. Kiedy poznajemy nowe osoby, pierwsze 7 sekund stanowi o tym, czy zdobędziemy czyjąś przychylność czy też nie.

Żyjemy w czasach kiedy wizerunek w Internecie jest nie mniej ważny niż ten, który prezentujemy w rzeczywistości. Wszystko co umieszczamy w sieci, każda opinia, wpis czy zdjęcie składają się na naszą prezencję. Powinniśmy być zatem świadomi, że wysokiej jakości zdjęcia są niezbędne, by pozycjonować się jako osoba profesjonalna i godna zaufania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakich sytuacjach i w czyje ręce trafią nasze fotografie. Zadbajmy zatem o ich odpowiednią jakość.

Paradoksalnie zrobienie profesjonalnych zdjęć nie jest dużym wydatkiem, a zainwestowana kwota może się zwrócić z nawiązką, w przypadku, gdy headhunter podejmie decyzję o kontakcie z nami w celu zaproponowania współpracy. Dlatego wykonanie fotografii biznesowej najlepiej polecić specjaliście. Przypadkowe zdjęcia z różnych okazji nie nadają się do CV. Każdego dnia jesteśmy zarzucani obrazami, dlatego te promujące naszą osobę lub firmę powinny się wyróżniać jakością.  Wiarygodność firmy wzrasta o 65% w przypadku, gdy na stronie internetowej widnieją profesjonalne zdjęcia pracowników.

Mówi się, że jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. W przypadku portretów biznesowych zasada ta jest niemal mantrą. Jeżeli chcemy być postrzegani w sposób, jaki odpowiada naszym kompetencjom, zadbajmy o pierwsze wrażenie.